Domarfördelning lördag 18 maj 2019 – Kategori 2 & 4

Donatella Mastrangelo

Donatella Mastrangelo, IT Allround
DÖMER

Kategori 2
MCO Grupp 1
MCO Grupp 5
NFO Grupp 3
SIB Grupp 3

Veikko Saarela

Veikko Saarela, FI Allround
DÖMER
Kategori 2

MCO Grupp 4
NFO Grupp 2
SIB Grupp 7
SIB Grupp 8

Eva Porat
Eva Porat

Eva Porat, SE 1, 2
DÖMER
Kategori 2
MCO
Grupp 3
MCO Grupp 8
NFO Grupp 5
SIB Grupp 1
SIB Grupp 5
SENIOR Kat. 2

Sirpa Lindelöf

Sirpa Lindelöf SE 2, 3, 4
DÖMER
Kategori 2

Kommer att ha domarelev
LPL
MCO Grupp 2
NEM Grupp 2
NFO Grupp 6
TUA

Zvezdan Memedov

Zvezdan Memedov, SE 1, 2
DÖMER
Kategori 2

MCO Grupp 7
MCO Grupp 9
NFO Grupp 7
SIB Grupp 6
Färgbedömning kat. 2

Lena Björkander

Lena Björkander, SE 1, 2
DÖMER
Kategori 2

NFO Grupp 4
NFO Grupp 9
VETERAN Kat. 2
Färgbedömning kat. 2

Aliosha Romero
Aliosha Romero

Aliosha Romero, IS 2
DÖMER
Kategori 2
NEM
Grupp 1
NFO Grupp 1
SIB Grupp 4
KULL Kat. 2

Pia Nyrup

Pia Nyrup, DK 23, 4
DÖMER
Kategori 2

MCO Grupp 6
NFO Grupp 8

Petra Černá

Petra Černá, CS 1, 3, 4

DÖMER
Kategori 4

Kommer att ha domarelev
ABY o
CRX Grupp 2
CRX Grupp 3
CRX Grupp 8
DRX Grupp 3
DRX Grupp 4
OSH b
RUS
SIA n 21
SOM
SPH Grupp 1
SENIOR kat. 4

Kontrollklass samt färgbedömning kat. 4  

Manuela Centamore

Manuela Centamore, IT 3+4
DÖMER
Kategori 4

ABY n, a
BAL
CRX Grupp 1
CRX Grupp 4
CRX Grupp 5
CRX Grupp 7
DRX Grupp 1
DRX Grupp 2
DRX Grupp 7
DRX Grupp 9
OLH
OSH n, j, d 22, n 03
PEB
SIA b, d 21, d 03
SPH Grupp 5
XSN

Kontrollklass samt färgbedömning kat. 4

Skiljedomare för kategori 4 är Veikko Saarela

Domarfördelning söndag 19 maj 2019 – Kategori 1, 3 & huskatt

Donatella Mastrangelo

Donatella Mastrangelo, IT
Allround
DÖMER
Kategori 1

Kommer att ansvara för en parallellbedömning
EXO d
PER w 62, f, g, n 22, n 24,
f 24, n 03, f 02 62, n 02 21 62,
f 02 21 62, ds 03 22, fs 03 22,
d 33, d 21 33, g 21 33

Veikko Saarela

Veikko Saarela, FI Allround
DÖMER
Kategori 1

RAG a, n 04
SBI b, n 21, g 21

Kategori 3
BEN n 22, n 24
BSH a, d 03, e 02 62

Pia Nyrup

Pia Nyrup, DK 3, 4
DÖMER

Kategori 3
BEN
n 22 33
BLH f 24, f 03, o 33
BSH w 62, n, e, ns 11, 
n 24, d 22, a 03, f 02 62
BUR d, h
EUR f
KOR
OCI bs 24

Zvezdan Memedov

Zvezdan Memedov, SE 1, 2
DÖMER
Kategori 1
PER
n

RAG n, n 21, n 03, a 04
SBI n, c, e
VETERAN kat. 1

Sirpa Lindelöf

Sirpa Lindelöf SE  2, 3, 4
DÖMER
Kategori 3

BLH ns 25, ns 11, o 02 62, n 21 33
BML
BOM

BSH c, d, ny 11, a 24, b 24,
ns 22 64, d 01 62, e 03,
a 03 24, n 21 33,
p 03 33
BUR n, b
EUR n 24, ds 24
MAU
OCI
a 24
SIN
SENIOR Kat. 3

Petra Černá

Petra Černá, CS 1, 3, 4
DÖMER
Kategori 1

EXO fs 24 62, ns 03
PER d, e, d 02 62
RAG a 03, b 03, b 03 21,
c 04, f 04, n 04 21, g 04 21
SBI a 21, b 21, e 21

Kategori 3
KULL Kat. 3

Huskatt
HCL hanar o honor


 

Lena Björkander

Lena Björkander, SE 1, 2
DÖMER
Kategori 1

PER a 01 62, a 02 62
RAG a 03 21, b 04,
g 04, a 04 21
SBI a, f, g, h, d 21
TUV
SENIOR Kat. 1

Huskatt
HCS honor
SENIOR huskatt
VETERAN huskatt

Manuela Centamore

Manuela Centamore, IT 3+4
DÖMER
Kategori 3

BEN n 22 32, n 24 32, n 24 33
BLH n, a, b 02 62, a 33
BSH b, f, o, n 25, b 03,
h 02 62, q 02 62, a 21 33
EUR n, f 22
OCI n 24, ns 24
SRL

Huskatt
HCS hanar